Počítačové kurzy k DZES

1. ledna 2019 nabyde účinnosti novela č.126/2018 Sb. k nařízení vlády č. 48/2017 Sb., o stanovení požadavků podle aktů a standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu pro oblasti pravidel podmíněnosti a důsledků jejich porušení pro poskytování některých zemědělských podpor.

Tato novela přinese několik zásadních změn zejména v oblasti plnění podmínek standardu DZES 5.
První z nich je nový způsob vymezování erozní ohroženosti konkrétního pozemku. Každý díl půdního bloku (DPB) je podle toho, zda se na něm vyskytuje více než 2ha souvislá plocha (silně)erozně ohrožené půdy nebo zda je jeho výměra z více než 50 % pokryta (silně)erozně ohroženou půdou, označen jako SEO (silně erozně ohrožený) nebo MEO (mírně erozně ohrožený). Zemědělci mohou využít tohoto označení a k celému DPB se při vlastním hospodaření chovat podle jeho primárního erozní ohroženosti. Mohou ale také na DPB vytvořit vlastní erozní parcely, jejichž erozní ohroženost se jim podle výše uvedeného matematického algoritmu spočítá a zobrazí v LPIS. Tímto způsobem tak mohou zemědělci vhodně „rozdělovat“ DPB pěstovanými plodinami. Více na

Cílem počítačového kurzu je poskytnutí aktuálních informací pro přípravu na změnu erozní ohroženosti (redesign), která bude platná od roku 2019. Účastníci kurzu se v počítačové učebně naučí na praktických příkladech v ILPIS pracovat s DPB, vytvářet erozní parcely pro aplikaci protierozních opatření atd.

Seznam termín§ počítačových kurzů

okres místo datum
České Budějovice , Český Krumlov JU v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Studentská 1668, České Budějovice, PSČ 370 05 20.11.2018
Jindřichův Hradec v budově   Fakulty managementu,  Vysoká škola ekonomická v Praze, Jarošovská 1117/II, Jindřichův Hradec, PSČ 377 01 28.11.2018
Písek SZeŠ Písek, Čelakovského 200, Písek, PSČ 397 01 06.12.2018
Prachatice Základní škola a Mateřská škola Brloh, Brloh 149, PSČ 382 06 13.11.2018
Strakonice Gymnázium Strakonice, Máchova 174, Strakonice, PSČ 386 48 09.11.2018
Tábor VOŠ a SZeŠ Tábor, Náměstí T.G.Masaryka 788, Tábor , PSČ 390 02 07.12.2018
Strakonice Gymnázium Strakonice, Máchova 174, Strakonice, PSČ 386 48 07.12.2018
Blansko Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 01.11.2018
Brno-město Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 02.11.2018
Brno-venkov Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 05.11.2018
Břeclav Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 01.11.2018
Hodonín Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 02.11.2018
Vyškov Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 05.11.2018
Znojmo Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 06.11.2018
Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod SPŠ stavební HB 16.11.2018
Jihlava Jihlava SOŠ Třešť 23.11.2018
Pelhřimov Pelhřimov ČZA Humpolec 20.11.2018
Třebíč Třebíč Střední zemědělská škola Třebíč 30.11.2018
Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou VOŠ a SPŠ stavební ŽnS 22.11.2018
Havlíčkův Brod v Havlíčkově Brodě - Střední průmyslová škola 10.12.2018
Třebíč v Třebíči - Střední veterinární škola 14.12.2018
Hradec Králové Hradec Králové, Podnikatelské centrum s.r.o., Hradecká 1152/11 06.12.2018
Jičín Jičín, Zámek Jičín, Valdštejnovo náměstí 1 12.12.2018
Náchod Náchod –Běloves, VAK, ul. Kladská 1521 11.12.2018
Rychnov nad Kněžnou Kostelec nad Orlicí, SŠZE a SOU CHKT, Komenského 873 07.12.2018
Trutnov Trutnov,  Střední průmyslová škola, ul. Školní 1 04.12.2018
Semily Základní škola Studenec - Studenec 367, 512 33 Studenec, od 9,00 04.12.2018
Semily Základní škola Studenec - Studenec 367, 512 33 Studenec, od 9,00 11.12.2018
Frýdlant Střední hospodářská a lesnická škola Frýdlant , Lázeňská 349, Hejnice 463 62 od 9,00 13.12.2018
Liberec Gymnázium Mimoň, Letná 263, CZ-471 24 Mimoň 14.12.2018
Bruntál Město Albrechtice (Střední odborná škola a Základní škola, Město Albrechtice, Nemocniční 117/11, Město Albrechtice) 04.12.2018
Frýdek-Místek Frýdek – Místek (Střední odborná škola, Frýdek – Místek, Na Hrázi´1449, Frýdek – Místek) 11.12.2018
Karviná Opava (Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava) 12.12.2018
Nový Jičín Nový Jičín (Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, U Jezu 7, Nový Jičín) 06.12.2018
Opava Opava (Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava) 05.12.2018
Chrudim SOU Chvaletice 13.11.2018
Pardubice SZEŠ Crudim 14.11.2018
Svitavy Gymnázium Polička 16.11.2018
Domažlice Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horšovský Týn, Littrova 122, 346 01 Horšovský Týn 10.12.2018
Klatovy Sušice , Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sušice, U kapličky 761, 342 01 Sušice II, tel. 376 524 662, Poštovní 9 / u náměstí/ 07.12.2018
Plzeň-jih , Plzeň-sever  Střední škola informatiky a finančních služeb Plzeň,   Klatovská 200 G, 301 00 Plzeň 03.12.2018
Rokycany Gymnazium a Střední odborná škola Plasy, Školní 280,   331 01 Plasy,   tel. 373 322 115 30.11.2018
Tachov Střední odborná škola Stříbro, Benešova 508, 349 01 Stříbro 05.12.2018
Benešov Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131 23.11.2018
Beroun VOŠ a SOŠ Březnice, Rožmitálská 340, 262 72 22.11.2018
Kladno Střední zemědělská škola Rakovník, Pražská 1222 13.11.2018
Kolín Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234, 286 01 Čáslav 29.11.2018
Kutná Hora Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234, 286 01 Čáslav 28.11.2018
Mělník Česká zahradnická akademie Mělník, sady Na Polabí 411, Mělník 276 01 21.11.2018
Mladá Boleslav SOŠ a SOU Horky nad Jizerou, Horky 35, 29473 19.11.2018
Nymburk Střední zemědělská škola Poděbrady, Boučkova 355/49 27.11.2018
Příbram VOŠ a SOŠ Březnice, Rožmitálská 340, 262 72 22.11.2018
Rakovník Střední zemědělská škola. Rakovník, Pražská 1222 13.11.2018
Kroměříž Kroměříž 13.11.1900
Uherské Hradiště Uherské Hradiště 16.10.2018
Vsetín Vsetín 29.11.2018
Zlín Zlín 08.11.2018
Ústí nad Orlicí v budově Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun, Dolní Třešňovec 17, 56301 Lanškroun 20.11.2018
Děčín v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Most, Děčín 13.11.2018
Chomutov zasedací místnost MAS Sdružení Západní Krušnohoří, Droužkovice 08.11.2018
Litoměřice zasedací místnost AK Litoměřicka - pro okres Litoměřice 20.11.2018
Louny v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okres Louny 19.11.2018
Most v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Děčín a Ústí nad Labem 13.11.2018
Teplice v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Děčín a Ústí nad Labem 26.11.2018
Ústí nad Labem v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Děčín a Ústí nad Labem 28.11.2018
Jeseník SŠ gastronomie a farmářství Jeseník 27.11.2018
Olomouc SŠ zemědělská a zahradnická Olomouc 06.12.2018
Prostějov  Švehlova střední škola polytechnická Prostějov 13.12.2018
Přerov SŠ zemědělská Přerov 15.11.2018
Šumperk SOŠ Šumperk 09.11.2018

 

 

downloadPdf

downloadPdf