Počítačové kurzy pro zemědělce k DZES 5 s propojením na LPIS

1. ledna 2019 nabyla účinnosti novela č.126/2018 Sb. k nařízení vlády č. 48/2017 Sb., o stanovení požadavků podle aktů a standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu pro oblasti pravidel podmíněnosti a důsledků jejich porušení pro poskytování některých zemědělských podpor.
Tato novela přinese několik zásadních změn zejména v oblasti plnění podmínek standardu DZES 5.
První z nich je nový způsob vymezování erozní ohroženosti konkrétního pozemku. Každý díl půdního bloku (DPB) je podle toho, zda se na něm vyskytuje více než 2ha souvislá plocha (silně)erozně ohrožené půdy nebo zda je jeho výměra z více než 50 % pokryta (silně)erozně ohroženou půdou, označen jako SEO (silně erozně ohrožený) nebo MEO (mírně erozně ohrožený). Zemědělci mohou využít tohoto označení a k celému DPB se při vlastním hospodaření chovat podle jeho primárního erozní ohroženosti. Mohou ale také na DPB vytvořit vlastní erozní parcely, jejichž erozní ohroženost se jim podle výše uvedeného matematického algoritmu spočítá a zobrazí v LPIS. Tímto způsobem tak mohou zemědělci vhodně „rozdělovat“ DPB pěstovanými plodinami. Více na 

Cílem počítačového kurzu je poskytnutí aktuálních informací pro přípravu na změnu erozní ohroženosti (redesign), která je platná od roku 2019. Účastníci kurzu se v počítačové učebně naučí na praktických příkladech v ILPIS pracovat s  DPB, vytvářet erozní parcely pro aplikaci protierozních opatření atd.
Seznam termínů počítačových kurzů

  Kraj  Místo  Datum
1 Jihočeský kraj SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Rudolfovská tř. 458/92 07.03.2019
2   v budově   Fakulty managementu,  Vysoká škola ekonomická v Praze, Jarošovská 1117/II, Jindřichův Hradec, PSČ 377 01 07.03.2019
3   SZeŠ Písek, Čelakovského 200, Písek, PSČ 397 01 14.03.2019
4   Základní škola a Mateřská škola Brloh, Brloh 149, PSČ 382 06 27.02.2019
5   VOŠ a SZeŠ Tábor, Náměstí T.G.Masaryka 788, Tábor , PSČ 390 02 05.03.2019
6 Jihomoravský kraj Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 12.02.2019
7   Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 12.02.2019
8   Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 13.02.2019
9   Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 13.02.2019
10   Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 14.02.2019
11   Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 14.02.2019
12   Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A 15.02.2019
13   Ekocentrum PRO PŘÍRODU A MYSLIVOST, z.s. 05.03.2019
14 Kraj Vysočina Havlíčkův Brod SPŠ stavební HB 29.03.2019
15   Jihlava SOŠ Třešť 15.02.2019
16   Střední průmyslová škola a SOÚ Pelhřimov, Friedova 1469, Pelhřimov 12.02.2019
17   Třebíč Střední zemědělská škola Třebíč 26.03.2019
18   Gymnázium a Střední odborná škola, Tyršova 365, 676 02 Moravské Budějovice 04.03.2019
18   Žďár nad Sázavou VOŠ a SPŠ stavební ŽnS 08.03.2019
19 Královéhradecký kraj Náchod –Běloves, VAK, ul. Kladská 1521 14.03.2019
20 Liberecký kraj Základní škola Studenec - Studenec 367, 512 33 Studenec, od 9,00 19.03.2019
21   Základní škola Studenec - Studenec 367, 512 33 Studenec, od 9,00 19.03.2019
22   Základní a mateřská škola Stráž pod Ralskem - Pionýrů 141, 471 27 Stráž pod Ralskem 21.03.2019
23 Moravskoslezský kraj Střední odborná škola a Základní škola, Město Albrechtice, Nemocniční 117/11, Město Albrechtice 28.02.2019
24   Střední odborná škola, Frýdek – Místek, Na Hrázi´1449, Frýdek – Místek 26.02.2019
25   Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava 20.02.2019
26   Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, U Jezu 7, Nový Jičín 21.02.2019
27   Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava 04.03.2019
28   Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava 27.02.2019
29 Pardubický kraj Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun 12.03.2019
30   Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun 05.03.2019
31   Střední školy obchodní a služeb SČMSD s.r.o., náměstí Bohuslava Martinů 95, Polička 19.03.2019
32 Plzeňský kraj Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horšovský Týn, Littrova 122, 346 01 Horšovský Týn 28.02.2019
33   Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sušice, U kapličky 761, 342 01 Sušice II, Poštovní 9 / u náměstí/ 21.02.2019
34    Střední škola informatiky a finančních služeb Plzeň,   Klatovská 200 G, 301 00 Plzeň 15.02.2019
35   Gymnazium a Střední odborná škola Plasy, Školní 280,   331 01 Plasy,   tel. 373 322 115 22.02.2019
36    Střední škola informatiky a finančních služeb Plzeň,   Klatovská 200 G, 301 00 Plzeň 26.02.2019
37    Střední škola informatiky a finančních služeb Plzeň,   Klatovská 200 G, 301 00 Plzeň 25.02.2019
38   Střední odborná škola Stříbro, Benešova 508, 349 01 Stříbro 18.02.2019
39 Středočeský kraj VOŠ a SOŠ Březnice, Rožmitálská 340, 262 72 07.03.2019
40   VOŠ a SOŠ Březnice, Rožmitálská 340, 262 72 07.03.2019
41   Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234, 286 01 Čáslav 13.03.2019
42   Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234, 286 01 Čáslav 13.03.2019
43   Střední průmyslová škola, Vlašim, Komenského 41 11.03.2019
44   Střední průmyslová škola, Vlašim, Komenského 41 11.03.2019
45   SOŠ a SOU Horky nad Jizerou, Horky 35, 29473 05.03.2019
46   SOŠ a SOU Horky nad Jizerou, Horky 35, 29474 05.03.2019
47   Střední zemědělská škola. Rakovník, Pražská 1221 26.03.2019
48   Střední zemědělská škola. Rakovník, Pražská 1222 26.03.2019
49 Ústecký kraj v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Most, Děčín 28.02.2019
50   zasedací místnost MAS Sdružení Západní Krušnohoří, Droužkovice 07.03.2019
51   Školní statek Vědomice 12 u Roudnice nad Labem (učebna) 12.03.2019
52   MAS-Vladař, Masarykovo nám. 22, Podbořany (zasedací místnost) 13.03.2019
53   Střední škola ZaZe A.E.Komerse, Českolipská 123, Děčín (učebna) 19.03.2019
54   ZEPOS a.s., Radovesice čp. 5 u Libochovic (zasedací místnost podniku) 21.03.2019
55   Stará papírna, Volyňských Čechů 733, Žatec (zasedací místnost) 27.03.2019
56 Olomoucký kraj SŠ gastronomie a farmářství Jeseník 26.02.2019
57   SŠ zemědělská a zahradnická Olomouc 22.02.2019
58   Švehlova střední škola polytechnická Prostějov 13.03.2019
59   SŠ zemědělská Přerov 13.02.2019
60   SOŠ Šumperk 01.03.2019
61 Královéhradecký kraj Hradec Králové, Podnikatelské centrum s.r.o., Hradecká 1152/11 21.03.2019
62   Jičín, Zámek Jičín, Valdštejnovo náměstí 1 19.03.2019
63   Náchod –Běloves, VAK, ul. Kladská 1521 14.03.2019
64   Kostelec nad Orlicí, SŠZE a SOU CHKT, Komenského 873  22.03.2019
65   Trutnov,  Střední průmyslová škola, ul. Školní 1 20.03.2019