Irská farmářka započala své úspěšné podnikání se 150 slepicemi

kuře na vajíčkách

Inspirativní příběh úspěšné chovatelky slepic, která zaplněním mezery na trhu zbudovala rodinný podnik se slepicemi ve volném výběhu. Pro úspěch je zásadní, zaměřit se nejen na požadavky spotřebitelů, ale zároveň věnovat pozornost kvalitě.

Skutečné příběhy bývají velkou inspirací, tak jako je to v případě irské farmářky Margaret Farrelly, držitelky ocenění Evropská inovační farmářka roku udělované evropskou zemědělskou organizací Copa Cogeca.

Začátek podnikání byl motivován potřebou vylepšit rodinný rozpočet, k tomu stačilo 150 slepic a dohoda s místní balírnou vajec. Během několika let byl zbudován rodinný podnik zahrnující hejno ve volném výběhu s více než 160 000 slepicemi, zaměstnávající 33 lidí na plný i částečný úvazek a spolupracující s 22 dalšími irskými farmáři.

Vzhledem k poptávce trhu po vejcích z volného výběhu a také bílých vejcích začala Margaret investovat do této úzké komodity. Úspěch se dostavil a nyní prodává vejce pod značkou O´Eggs.
 
Všechny produkty a nápady Margaret propaguje prostřednictvím webových stránek, Facebooku, Twitteru a Instagramu. Kromě toho líčí svůj inspirativní příběh o podnikání a inovacích i v televizních programech.

Ústřední filozofií, kterou zastává, je „dělat věci správně“ a to bylo pro její úspěch zásadní. To znamená, že se zaměřuje na to, co spotřebitel požaduje, avšak tak, aby to neohrožovalo kvalitu, péči a etiku chovu jejich kuřat a aby byl zajištěn jejich dobrý život ve volném výběhu.


Klíčová slova: slepice, nosnice, chov ve volném výběhu.


Související odkazy:

https://ec.europa.eu/eip/agriculture/en/news/inspirational-ideas-european-innovation-prize-women-farmers

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fec.europa.eu%2Feip%2Fagriculture%2Fen%2Fnews%2Finspirational-ideas-european-innovation-prize-women-farmers

http://www.margarets.ie