Symposium Živé zemědělství

plakát Živé zemědělství

Zveme Vás na čtvrtý ročník Symposia Živé zemědělství, který se koná ve dnech 1. a 2. března 2024 v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze.

Hlavními tématy letošního ročníku budou ekologické zelinářství a biodynamické zemědělství. Těšit se můžete na inspirativní přednášky a workshopy od mnoha předních českých i zahraničních řečníků, stejně jako na příležitost k neformálním rozhovorům o budoucnosti zemědělství a prezentace příkladů dobré praxe. 

V rámci pátečních odpoledních bloků vystoupí také dva zástupci ÚZEI - Jaroslav Pražan k tématu ekonomické, environmentální a sociální role a přínosu malých a rodinných farem, a Andrea Hrabalová v diskuzi k novým technologiím a budoucnosti ekologického zemědělství.

Sympozium je také příležitostí hned k několika oslavám, a to 100 let  biodynamického zemědělství, 15 let od založení hnutí Komunitou podporovaného zemědělství v České republice a 10 let existence Asociace AMPI.

Registrace probíhá přímo na webu akce ve třech variantách: dvoudenní vstupenka včetně záznamu, příp. bez záznamu a objednat lze také pouze záznam, který si užijete z pohodlí domova.

Více informací najdete na webu: Symposium Živé zemědělství | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. (asociaceampi.cz)