Filtr aktualit

Datum aktuality je mezi

konference

Dne 8.4.2024 proběhla v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště konference „Klimatická změna a zemědělství“. Vystoupila zde řada vynikajících odborníků a poskytnuté prezentace Vám takto sdílíme.

  • prof. RNDr. Ing. Michal Marek, DrSc., dr.h.c. (ředitel Ústavu CzechGlobe AV ČR) Mitigační a adaptační role lesnictví na změnu…

Chytrá farma Techagro

Chytrá farma, zcela nový doprovodný program veletrhu TECHAGRO, umístěná v pavilonu F se stala ideální platformou pro sdílení největších novinek a zajímavostí z praxe napříč celým zemědělským sektorem. 

Na pódiu se během čtyř veletržních dní vystřídala řada odborníků z praxe, výzkumu i státní správy, podrobný program…

Akreditační řízení pro poradce  v oblasti lesnictví v roce 2024.

Ministerstvo zemědělství a Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) vyhlašují na základě „Směrnice Ministerstva zemědělství č.j. 214610/2012-MZE-17013 ze dne 12. 2. 2013 o akreditaci poradců a jejich vedení v Registru poradců akreditovaných Ministerstvem zemědělství“ (dále Směrnice) akreditační řízení pro poradce v oblasti lesnictví.


plakát Živé zemědělství

Zveme Vás na čtvrtý ročník Symposia Živé zemědělství, který se koná ve dnech 1. a 2. března 2024 v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze.

Hlavními tématy letošního ročníku budou ekologické zelinářství a biodynamické zemědělství. Těšit se můžete na inspirativní přednášky a workshopy od mnoha předních českých i zahraničních…

Roubovaný stromek

Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity nově otevírá profesní studijní program Školkařství, které plánuje otevřít v příští školním roce 2024–2025.
Přihlásit se je možné do konce dubna 2024. Je pravděpodobné, že později bude vypsáno i druhé kolo přijímacího řízení.

Záměrem je připravit profesní bakaláře ve spolupráci s odbornou praxí tak, aby…

krajina

Dovolujeme si Vás jménem Ministerstva zemědělství pozvat na informační webináře k přímým platbám, podmíněnosti a environmentálním opatřením před podáním jednotné žádosti v roce 2024 určené zejména pro zemědělské podnikatele.

Veškeré podrobnější informace najdete v přiložené…