Filtr aktualit

Datum aktuality je mezi

lidé prezentace lektor

Zástupci státní správy, krajských samospráv, zástupci veřejných stravovacích zařízení, neziskových organizací a zemědělští podnikatelé sdíleli znalosti a diskutovali možnosti uplatnění potravin lokálních – sezónních – bio ve veřejném stravování.

Představen byl vývoj legislativy v oblasti odpovědného zadávání veřejných zakázek (MMR…

AMS pro zemědělce

Systém AMS představuje moderní způsob monitoringu zemědělských ploch pomocí družic. Webinář má za cíl seznámit zemědělskou veřejnost s aktuálním stavem, znovu osvětlit problematiku barev na semaforu či přiblížit způsoby, jak lze na výsledky reagovat. Chybět nebudou ani praktické ukázky a celá řada užitečných informací. Hovořit se bude rovněž o systému/…

ruce, zeměkoule

Projekt ClimateSmartAdvisors podporuje odvážné klimatické cíle Evropy, která se dlouhodobě snaží být světovým lídrem v boji proti změně klimatu s cílem stát se prvním klimaticky neutrálním kontinentem do roku 2050.

Jádrem tohoto ambiciózního úsilí je Evropská zelená dohoda, která stanovuje jasný cíl: do roku 2030 snížit emise…

mapa demofarem

V týdeníku Zemědělec (26/2023) vyšel článek pod názvem „Zkuste navštívit demonstrační farmy“ popisující systém Demonstračních farem MZe v ČR, který je jedním z klíčových nástrojů pro sdílení a šíření znalostí a inovací do praxe.

V roce 2023 získalo statut Demonstrační farmy 20 zemědělských podniků. Jejich počet vzrostl téměř…