O pomůckách pro hospodaření a metodikách

Na této podstránce naleznete výběr nejzajímavějších pomůcek pro hospodaření a metodik. Pomůcka je převážně počítačová aplikace, kde si každý může zvolit vstupní hodnoty, které odpovídají požadavkům daného uživatele. Metodikou rozumíme pasivní příručku vhodnou pro tisk.
Cílem metodik a pomůcek je transfer nejaktuálnějších výsledků vědy a výzkumu do praxe. Jedná se o výběr těch nejnovějších a zároveň prakticky využitelných poznatků. Pomůcky a metodiky jsou ve většině případů certifikované Ministerstvem zemědělství a jsou vypracovány předními odborníky našich rezortních výzkumných ústavů.
Je zde uvedeno několik specializovaných aplikací a registrů pod kontrolou Ministerstva zemědělství. Metodiky jsou rozděleny podle tematických okruhů. Vybrali jsme pro Vás několik zajímavých portálů zaměřených na zemědělství, lesnictví či potravinářství.
Portály a pomůcky jsou většinou uvedeny ve formě odkazů na web výzkumné organizace. Chtěli jsme pro Vás připravit přehled toho nejzajímavějšího na jednom místě, na webu Agronavigátor.